Pomagaj zwierzętom oddając surowce wtórne do recyklingu

23.11.2015 r.

fot. piervincenzocanale / (CC by 2.0)/ flickr.com

Wiewiórka.pl wspólnie z Fundacją Przyjaciele Braci Mniejszych zbierają surowce wtórne – metale i ich stopy, sprzęt elektroniczny oraz odzież i tekstylia domowe, by dochód ze zbiórki przekazanych rzeczy przeznaczyć na leczenie i wyżywienie czworonogów.

Wiewiórka.pl umożliwia użytkownikom platformy także wsparcie fundacji przez wpłatę ekwiwalentu pieniężnego na konto organizacji za indywidualnie oddane do recyklingu surowce wtórne. Na stronie e-skupu Wiewiórka.pl można wybrać jedną z fundacji – Dzieci Niczyje, Mierz Wyżej, Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom czy Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych – na rzecz której zostaną przekazane środki.

Wiewiórka.pl prowadzi zbiórkę surowców wtórnych na rzecz schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim za pośrednictwem kontenerów znajdujących się przy ulicy Leśnej. Osobom, które chciałyby wesprzeć organizację charytatywną, Wiewiórka.pl umożliwia także inne formy pomocy. Wystarczy przygotować rzeczy przeznaczone do recyklingu i wybrać jeden z dwóch wariantów przekazania surowców wtórnych: odbiór przez kuriera lub wysyłkę Paczkomatem® InPost.

Do recyklingu można przekazać odzież (dziecięcą, niemowlęcą, sportową, damską, męską i obuwie) oraz metale i ich stopy (miedź, mosiądz, ołów, aluminium, stal, cyna, złoto, srebro), a także sprzęt elektroniczny.

Za pomocą indywidualnego konta klienta należy ustalić najważniejsze dane związane z odbiorem rzeczy – rodzaj surowca, waga worka oraz miejsce i preferowana godzina. Po zweryfikowaniu przekazanych przedmiotów – ważeniu i przeliczeniu zgodnie z obowiązującym cennikiem – należna kwota zostanie wpłacona na konto fundacji wybranej przez użytkownika na naszej stronie internetowej.