Ekosystem i Fundacja Ekopotencjał na Biegu Solidarności

11.09.2015 r.

12 września odbędzie się 25. Bieg Solidarności. Miłośników biegania i zdrowego stylu życia biorących udział w biegach i towarzyszącym im pikniku serdecznie zapraszamy na punkt informacyjny i ekostoiska prowadzone wspólnie przez spółkę Ekosystem i Fundację Ekopotencjał na terenie Hotelu Wodnik (w pobliżu startu i mety biegu).

Wszystkich, którzy chcą porozmawiać o ekologii, segregacji, recyklingu, upcyklingu i segregowaniu serdecznie zapraszamy na spotkania z pracownikami Ekopotencjału i Ekosystemu, którzy będą udzielać informacji i porad a także prowadzić konkursy z nagrodami.

Każdy uczestnik imprezy będzie mógł podejść do stanowiska i porozmawiać o segregacji. Będziemy prowadzić rejestr problemów dotyczących segregacji odpadów z jakimi borykają się mieszkańcy Gminy Wrocław.

W czasie pikniku przedstawimy prezentację multimedialną, pt: „Segreguję nie marnuję”- czyli jak segregować odpady, rozdawać ulotki dotyczące segregacji odpadów i upcyklingu oraz Ekoznaków, a także prowadzić doradztwo specjalistyczne z zakresu segregacji odpadów.

Oprócz tego prowadzone będą konkursy. Pierwszy z nich dotyczy doskonalenia umiejętności segregowania odpadów, poprzedzony pogadanką na temat segregacji odpadów. Do każdego uczestnika, który weźmie udział w konkursie trafi książeczka edukacyjna wydana przez Ekosystem oraz ulotki opracowane przez Fundację.

Osoby, które uzyskają wynik min: 7 trafnych odpowiedzi otrzymują dodatkowo nagrodę specjalną w postaci maskotki Fundacji – kota wykonanego metodą upcyklingu ze ścinek krawieckich. Z kolei konkurs „Ekowieża na czas” polega na zbudowaniu z dostarczonych przez Fundację produktów jak najwyższej stabilnej konstrukcji wieży w ciągu 3 minut.

Zorganizowana będzie także wystawa przedmiotów wykonanych metodą upcyklingu oraz warsztaty, m.in.: de cupache, tworzenia wazonów ze szklanych butelek oraz koszyczków z kartonowych talerzyków, a także pokaz metody upcyclingowej.