Ekosystem i Fundacja Ekopotencjał na Biegu Solidarności

11.09.2015 r.

fot.Presidio of Monterey/ (CC BY-NC 2.0)/ flickr.com

12 września odbędzie się 25. Bieg Solidarności. Miłośników biegania i zdrowego stylu życia biorących udział w biegach i towarzyszącym im pikniku serdecznie zapraszamy na punkt informacyjny i ekostoiska prowadzone wspólnie przez spółkę Ekosystem i Fundację Ekopotencjał na terenie Hotelu Wodnik (w pobliżu  startu i mety biegu).

 

Wszystkich, którzy chcą porozmawiać o ekologii, segregacji, recyklingu, upcyklingu i segregowaniu serdecznie zapraszamy na spotkania z pracownikami Ekopotencjału i Ekosystemu, którzy będą udzielać informacji i porad a także prowadzić konkursy z nagrodami. Specjalne Każdy uczestnik imprezy będzie mógł podejść do stanowiska i porozmawiać o segregacji. Na podstawie rozmów stworzymy spis problemów związanych z segregacją, z którymi borykają się mieszkańcy Gminy Wrocław.

 

Oprócz tego prowadzone będą konkursy segregowania odpadów. Pierwszy z nich dotyczy doskonalenia umiejętności segregowania odpadów a także „Ekowieża na czas”, który polega na zbudowaniu z dostarczonych produktów jak najwyższej stabilnej konstrukcji wieży w ciągu 3 minut.

 

Zorganizowana będzie także wystawa przedmiotów wykonanych metodą upcyklingu oraz warsztaty, m.in.: de cupache, tworzenia wazonów ze szklanych butelek oraz koszyczków z kartonowych talerzyków, a także pokaz metody upcyclingowej.

 

Ekosystem – systemowe podejście do odpadów. Nie wyrzucaj jak leci wszystkiego do śmieci.

 

Zapraszamy!