„Marzenie o czystej Ziemi”, czyli muzyczna kampania promująca recykling baterii

06.08.2015 r.

Recykling baterii stał się głównym tematem nowego przeboju Pauliny Przybysz i dzieci, które napisały słowa piosenki „Marzenie o czystej Ziemi”. Utwór jest zwieńczeniem ogólnopolskiej akcji, mającej na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród młodzieży.

Konkurs „Festiwal Baterii” wystartował w marcu. Polegał na tym, że dzieci ze szkół w całej Polsce miały napisać tekst piosenki zachęcający Polaków do recyklingu baterii. Jury wybrało sześć najlepszych utworów, a na ten jedyny głosowali już internauci. Do finałowego numeru muzykę napisała Paulina Przybysz, a teledysk nagrany został podczas czterodniowych warsztatów.

Eko-akcja okazała się być trafionym pomysłem. Do projektu dołączyły lokalne społeczności, władze, państwowe instytucje, media i artyści. Do udziału w konkursie zgłosiło się 56 zespołów. Do finału zakwalifikowano 6 piosenek. W czasie głosowania odnotowano 134 tysiące wejść na stronę!

Nie mniejszy odzew miało sześć filmów, które nakręciła twarz projektu – Paulina Przybysz, wokalistka, kompozytorka, znana z ekologicznych pasji artystka. Wyświetliła je na swoim profilu jedna z telewizji muzycznych (4FunTv). filmy obejrzało prawie milion osób. Dzieci zostały skutecznie zachęcone do udziału w projekcie, a efektem konkursu jest piosenka, „Marzenie o czystej Ziemi”, do której tekst napisali uczniowie z Polichna koło Chęcin – miejscowości w woj. świętokrzyskim. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach z Pauliną Przybysz.

Zwycięski utwór zachęca do selektywnej zbiórki baterii. Piosenka ma szansę stać się przebojem, gdyż warszawska stacja RDC wpisała ją do swojej playlisty.

Jest to tym większy sukces dzieci, bo takie utwory rzadko trafiają na listy przebojów. Przesłanie piosenki nie jest łatwe. Tekst mówi o negatywnych skutkach zatruwania Ziemi i niebezpiecznych związkach chemicznych zawartych w bateriach, które niepoddane recyklingowi stają się toksycznym odpadem niszczącym środowisko i zdrowie.

Organizatorzy akcji mają nadzieję, że ta piosenka skutecznie przekona do recyklingu baterii.

\”Marzenie o czystej Ziemi\” Dzieci z Polichna i Paulina Przybysz – Klip z konkursu Festiwal Baterii