Ekosystem usuwa skutki burzy, która przeszła przez Wrocław w minioną niedzielę

20.07.2015 r.

fot. Benjamen Benson / (CC BY 2.0)/ flickr.com

W wyniku burzy i silnego wiatru (zapowiadane porywy do 100 km na godzinę), które przeszły przez Wrocław 19 lipca, na terenie miasta występują utrudnienia komunikacyjne. Ekosystem zlecił prace interwencyjne. Przez trzy dni ulice porządkować będą dodatkowe brygady.

Już w godzinach nocnych dyżurne służby firm zajmujących się sprzątaniem miasta na zlecenie Ekosystemu rozpoczęły prace polegające na usuwaniu z ulic przeszkód stwarzających największe zagrożenie w ruchu.

Od około godziny 7:30 na terenie miasta pracuje 8-10 brygad porządkowych, które usuwają powalone drzewa i konary z głównych głównych ulic i miejsc, w których leżące drzewa sprawiają największe zagrożenie dla ruchu ulicznego i pieszego. Prace są prowadzone na podstawie zgłoszeń spływających do Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu i przekazywanych do Ekosystemu.

Sprzątanie odbywa się m.in. na ulicach: Hallera, Grabiszyńskiej, Powstańców Śląskich, Sudeckiej, Popowickiej, Kosmonautów i Granicznej. W dalszej kolejności działania będą prowadzone na mniejszych ulicach oraz tam, gdzie zagrożenie dla ruchu jest mniejsze, a także na zieleńcach wzdłuż pasa drogowego i w pozostałych miejscach objętych systematycznym utrzymaniem. Przewidywany czas sprzątania to około 3 dni. Ostatnim etapem będzie jednorazowe, dodatkowo zlecone zamiatanie pasa drogowego.

Przypominamy, że za sprzątanie terenów oraz chodników przylegających do poszczególnych posesji odpowiada ich właściciel (zarządca).

Firmy sprzątające:

  • Sektor 1, Stare Miasto – Przedsiębiorstwo Higieny Komunalnej TRANS-FORMERS WROCŁAW Sp. z o.o.,
  • Sektor 2, Śródmieście – konsorcjum Wrocławskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ALBA S.A. i CHEMEKO-SYSTEM Sp. z o.o. Zakład Utylizacji, Recyklingu, Przerobu i Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych i Przemysłowych
  • Sektor 3, Krzyki – konsorcjum Przedsiębiorstwo Higieny Komunalnej TRANS-FORMERS WROCŁAW Sp. z o.o. i Wrocławskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ALBA S.A.
  • Sektor 4, Fabryczna –konsorcjum SITA Zachód Sp. z o.o. oraz CHEMEKO-SYSTEM Sp. z o.o. Zakład Utylizacji, Recyklingu, Przerobu i Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych i Przemysłowych
  • Sektor 5, Psie Pole – konsorcjum Wrocławskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ALBA S.A. i Przedsiębiorstwo Higieny Komunalnej TRANS-FORMERS WROCŁAW Sp. z o.o.