Pół tysiąca wrocławian oddało już swoje elektrośmieci. Bez wychodzenia z domu i za darmo

17.10.2014 r.

W ciągu ostatnich czterech miesięcy ElektroEko zrealizowało ponad 500 odbiorów wielkogabarytowych elektrośmieci z wrocławskich mieszkań. A wszystko za sprawą przystąpienia Wrocławia do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”.

Porzucona pralka czy lodówka w lesie to niestety częsty widok. Taki sprzęt nie mieści się do zwykłego kosza, a beztroskie zostawienie go w pierwszym lepszym miejscu może być szkodliwe nie tylko dla środowiska, ale i dotkliwe dla portfela, bo grozi grzywną nawet do 5 tysięcy złotych.

Jak więc pozbyć się zawadzającego w domu, starego, popsutego sprzętu dużych rozmiarów? Odpowiedź na to pytanie znają już doskonale mieszkańcy Wrocławia, którzy w ciągu czterech miesięcy ponad 500 razy skorzystali z usługi bezpłatnego odbioru elektrośmieci z domu.

Duże elektrośmieci to np. stara pralka, zużyta lodówka, popsuta suszarka do ubrań, zmywarka, kuchnia elektryczna, zamrażarka lub duży telewizor o przekątnej ekranu przekraczającej 24 cale.

- Każdy mieszkaniec Wrocławia, który ma schomikowane takie sprzęty i chce się ich pozbyć, może zamówić bezpłatny odbiór zużytego sprzętu bezpośrednio z domu – zachęcają przedstawiciele ElektroEko.

Jak to zrobić? Wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wypełnić internetowy formularz, dostępny na stronie www.elektroeko.pl.

Zamawiając usługę należy jednak pamiętać, żeby odpowiednio przygotować sprzęt przeznaczony do odbioru. Tak, aby przebiegł on sprawnie i szybko. Oznacza to, że sprzęt musi być odłączony od instalacji elektrycznej (lodówki), gazowej (kuchenki) czy też wodociągów (pralki).

Przy okazji odbioru wielogabarytowego sprzętu można również oddać drobne elektrośmieci, a w tym zużyte świetlówki.