Ekosystem dla dzieci. Segreguj śmieci z Zuzią

29.05.2014 r.

Do wrocławskich zerówkowiczów oraz uczniów klas 1-3 szkół podstawowych dociera właśnie Zuzia, która porządkuje świat, czyli broszurowa ulotka opisująca w formie przystępnej dla dzieci podstawowe zasady segregacji odpadów.

Książeczka „Zuzia porządkuje świat” jest skierowana do najstarszych przedszkolaków oraz młodszych dzieci szkolnych i w prosty sposób opisuje podstawowe frakcje i opowiada o tym, jak należy segregować śmieci. Obrazki pokazują przykładowe odpady i kolory pojemników (odpady zmieszane, tworzywa, makulatura, pojemniki na szkło oraz na odpady zielone), a sam tekst jest napisany łatwym do zapamiętania wierszykiem.

Książeczka jest dostarczana dzieciom, oczywiście bezpłatnie, przez Ekosystem za pośrednictwem wrocławskich przedszkoli i szkół podstawowych.

Ułóż puzzle i rozwiąż zagadki z Zuzią

Jednocześnie strona spółki Ekosystem zostaje wzbogacona o dodatkową stronę Ekosystem dla dzieci. Można się do niej dostać korzystając z odnośnika umieszczonego na stronie głównej. Ekosystem dla dzieci to kolorowanki do pobrania, gra ekologiczna, puzzle i składanki oraz „Zuzia” w wersji z lektorem.

Strona oraz książeczka są przygotowane, by trafiły do dzieci w terminie zbliżonym do Dnia Dziecka. Ekosystem planuje kolejne wydawnictwa oraz dalsze rozbudowywanie strony o treści kierowane do najmłodszych.