Firmy nie wywożą śmieci z Twojego osiedla? Sprawdź, co zrobić

24.04.2014 r.

Jeśli zauważysz, że w twojej okolicy nie są wywożone śmieci, brakuje odpowiednich pojemników czy worków, nie czekaj z założonymi rękami i zareaguj! Gdzie i jak należy to zgłosić? Tego dowiesz się z naszego tekstu.

Co zrobić, jeśli nie wywożą śmieci?

Jeśli zauważysz, że śmieci z twojego osiedla nie są wywożone wtedy, kiedy powinny , zgłoś to do odpowiedniego dla Twojego sektora biura obsługi klienta (dane kontaktowe znajdzie poniżej).

Jeśli jednak firmy odbierające odpady nie zareagują na Twoje zgłoszenie, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta spółki Ekosystem. Służą do tego specjalne, osobne dla każdego sektora, formularze zgłoszeniowe. Znajdziesz je tutaj .

A co, jeśli brakuje pojemników albo worków?

Jeśli mieszkasz w domu wielorodzinnym, czyli np. w kamienicy albo bloku, brak pojemników czy worków zgłoś swojemu zarządcy lub odpowiednio do wspólnoty mieszkaniowej albo spółdzielni.

Jeśli jednak mieszkasz w domku jednorodzinnymi,  jesteś właścicielem nieruchomości niezamieszkałej (np. firma, przedszkole, szkoła, itp.) albo jesteś zarządcą budynku, brak pojemników i worków zgłoś w pierwszej kolejności do firmy wywożącej odpady w twojego sektora. Możesz to zrobić za pośrednictwem wymienionych poniżej biur obsługi klienta.

Jeśli jednak firmy zignorują Twoje zgłoszenie, bezzwłocznie skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta Ekosystem za pomocą odpowiedniego formularza kontaktowego, który znajdziesz tutaj.

Do kogo się zgłaszać?

Przypomnijmy, że od 1 lipca 2013 roku Wrocław został podzielony na cztery sektory odbioru odpadów. Każdy jest obsługiwany przez inne firmy.

I tak: odbiorem odpadów na Starym Mieście i Śródmieściu zajmuje się Wrocławskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ALBA S.A. i Przedsiębiorstwo Higieny Komunalnej TRANS-FORMERS WROCŁAW Sp. z o.o.

Biuro Obsługi Klienta dla tego sektora prowadzi WPO ALBA. BOK mieści się przy ul. Ostrowskiego 7. Telefon to +48 71 33 75 100, adres e-mail: bok.wpo@alba.com.pl a strona internetowa to www.wroclaw.alba.com.pl.

Odbiór odpadów na Krzykach to zadanie tych samych firm, czyli Przedsiębiorstwa Higieny Komunalnej TRANS-FORMERS WROCŁAW Sp. z o.o. i Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania ALBA S.A.

Biuro Obsługi Klienta dla Krzyków przy ul. Kobierzyckiej 10 prowadzi Trans-Formers. Dane kontaktowe BOK to: tel. +48 71 328 70 36, e-mail: bok.krzyki@trans-formers.com.pl i strona www.trans-formers.com.pl.

Odpady z Fabrycznej odbiera CHEMEKO-SYSTEM Sp. z o.o. i Wrocławskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ALBA S.A.

Biuro Obsługi Klienta dla Fabrycznej przy ul. Jerzmanowskiej 4 prowadzi CHEMEKO-SYSTEM. Kontakt: tel. +48 71 349 90 71, bok@chemekosystem.pl, www.chemekosystem.pl.

Z kolei na Psim Polu odbiór odpadów to obowiązek firm: Wrocławskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ALBA S.A. i CHEMEKO-SYSTEM. Biuro Obsługi Klienta, prowadzone przy WPO ALBA, mieści się w tym samym miejscu co dla Starego Miasta i Śródmieścia.

Harmonogram wywozu odpadów z Twojej ulicy znajdziesz pod tym linkiem.