Akcja zima: Po raz pierwszy w sezonie wszystkie pługosyparki wyjechały na drogi.

06.12.2013 r.

Akcja zima: Po raz pierwszy w sezonie wszystkie pługosyparki wyjechały na drogi.

W nocy z 5 na 6 grudnia po raz pierwszy w obecnym sezonie zimowym została przeprowadzona akcja zimowego utrzymania dróg i likwidacji gołoledzi na głównych jezdniach oraz chodnikach, przystankach komunikacji miejskiej, ścieżkach i ciągach pieszo-rowerowych.

Między godziną 4.15 a 4.30 pracę rozpoczęło 35 pługosyparek, które zabezpieczały jezdnie przez posypywanie ich solą zwilżoną solanką. W rejonie Fabrycznej akcja zakończyła się około godziny 8.00 rano. W pozostałych częściach miasta prace były prowadzone do godzin południowych. Przeprowadzone działania oprócz likwidacji gołoledzi zabezpieczają drogi przed prognozowanymi na 6 grudnia opadami śniegu.

Jest to pierwsza duża akcja przeprowadzona w tym sezonie w ramach zimowego utrzymania miasta. Do tej pory w sytuacji niskich temperatur wykonawcy przeprowadzali patrole kontrolując warunki na drogach oraz, w razie potrzeby, zabezpieczali miejsca, w których występowała możliwość wystąpienia oblodzenia – obiekty inżynieryjne, mostowe, nawierzchnie z kostki brukowej, strome zjazdy i podjazdy.