Ekologiczna choinka, która trafi na aukcję WOŚP

05.12.2013 r.

Ekochoinka fot. Fundacja All For Planet

Ze starych, zużytych plastikowych butelek, powstała wyjątkowa i ekologiczna choinka. Postawiona zostanie w samym sercu Poznania, a tuż po Nowym Roku trafi na charytatywną aukcję, choć w nieco odmiennej formie. Kupić ją będzie mógł każdy!

Wysokie na ponad 8 metrów drzewko zostanie złożone z 3000 butelek pozyskanych m.in. podczas zbiórki w firmach Konsorcjum Marki Poznań i Urzędzie Miasta. Projekt jest kolejną, proekologiczną inicjatywą fundacji, tym razem organizowaną z okazji 5 lecia działalności.

Celem akcji jest promocja ekologicznego podejścia do Świąt Bożego Narodzenia i przedstawienie praktycznych porad na spędzenie ich w zgodzie z naturą. Pod koniec grudnia choinkowe butelki PET zostaną przetworzone na ekologiczne poduszki i zlicytowane podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Nie chcemy zmieniać świątecznych tradycji, ale zachęcić i pokazać, że święta można spędzić bardziej ekologicznie – mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

Butelki, z których powstała choinka, zostaną przetworzone na ekologiczne poduszki. Będzie je można licytować na aukcjach WOŚP w styczniu 2014 roku.

Zobacz, jak segregować odpady wykonane z tworzyw sztucznych: http://ekosystem.wroc.pl/segregacja-odpadow/jak-segregujemy-smieci-we-wroclawiu/tworzywa-plastik-metal/