Podsumowanie Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu

10.11.2013 r.

Od 9 października trwają II Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu. Koncert i podsumowanie wyników Akcji już 14 listopada, podczas finału w klubie Firlej.

Po sukcesie ubiegłorocznej edycji Akcji, którą docenili nie tylko Wrocławianie (w Rankingu Fundacji Ośrodka Edukacji Ekologicznej w kategorii „Polska Gmina Przyjazna Recyklingowi” miasto otrzymało pierwszą nagrodę) Organizatorzy rozwinęli formułę wydarzenia. W tym roku wydarzenie cieszyło się szczególnie dużym zainteresowaniem młodzieży.

Akcja organizowana jest przy wsparciu Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego. W tym roku honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Wrocławia.

Już 14 listopada w klubie Firlej organizatorzy podsumują tegoroczną akcję, a wydarzenie zwieńczy koncert zespołu „Recykling Band” (finaliści konkursu „Mam Talent”). Recycling Band tworzy pięć osób, grających w większości na instrumentach z odpadków. Ich pasją  jest muzyka oraz chęć zwrócenia uwagi na problem z segregacją i przetwarzaniem odpadów. Mają od 21 do 23 lat, studiują w Krakowie.

Nastąpi również ogłoszenie wyników konkursów, podsumowanie akcji oraz premiera krótkiego filmu edukacyjnego.

Miejsce: Klub Firlej we Wrocławiu, ul. Grabiszyńska 56