Zbieraj makulaturę, oszczędzaj lasy. Trwa konkurs dla szkół

04.11.2013 r.

We wrześniu ruszyła kolejna edycja konkursu pod hasłem „Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy”. Uczniowie szkół powalczą o nagrody dla najlepszej szkoły i przedszkola, najlepszego ucznia oraz najlepszego opiekuna grupy.

Konkurs polega na zbiórce makulatury w szkołach i przedszkolach. Uczestnicy, których zadaniem jest zebranie jak największej ilości materiału do przetworzenia, jednocześnie dowiadują się, na czym polega recykling i jak ważny jest dla ochrony środowiska i naturalnych zasobów Ziemi.

Na zwycięzców w kilku kategoriach czekają cenne nagrody, które zostaną rozdane na koniec roku szkolnego. Zgłoszenia do pobrania są dostępne na stronie internetowej.

Inicjatywa polega na zbiórce makulatury w placówkach oświatowych, a nagrody w regionie są przyznawane w następujących kategoriach: Najlepsza Szkoła i Przedszkole, Najlepszy Uczeń i Przedszkolak oraz Najlepszy Opiekun. Na poziomie ogólnopolskim zostaną także wybrani Najlepsi Uczniowie z Najlepszej Szkoły, czyli 20 najlepszych osób z placówki, która zebrała największą ilość surowca w przeliczeniu na jednego ucznia.

Nagrodą dla tej grupy będzie rejs do Szwecji ufundowany przez współorganizatora konkursu – przewoźnika promowego Stena Line. Kategorię dodatkową konkursu stanowi zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W ramach całej akcji istnieje także możliwość oddania puszek i baterii. Uczestnicy, poprzez udział w programie, dowiadują się, na czym polega recykling i jakie korzyści przynosi on środowisku naturalnemu.

Edycja konkursu 2013/2014 potrwa do 30 kwietnia 2014 r., a wyniki zostaną ogłoszone 15 czerwca 2014 r. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zapoznać się z regulaminem, pobrać formularz na stronie Stena Recycling i czytelnie wypełnić dokument. Można go przesłać do odpowiedniego Oddziału Stena Recycling we Wrocławiu, drogą elektroniczną lub listem tradycyjnym. Opiekunowie zgłoszeni w danych placówkach odpowiadają za prowadzenie ewidencji zbiórki makulatury oraz kontakt z Oddziałem Stena Recycling.