AKCJA ZIMA – to już 25 akcja w tym sezonie zimowym

21.01.2013 r.

Akcja zasalania jezdni i pługowania śniegu rozpoczęła się około 2 w nocy i trwała nieprzerwanie do południa, kiedy to rozpoczęto kolejną akcję. 35 pługosparek zasalało jezdni i usuwało nagromadzony śnieg i błoto pośniegowe.

Uzyskanie efektu wymaganego standardem – jezdnia posypana i śnieg odgarnięty na całej szerokości – wymaga jednak czasu, ponieważ wg prognoz IMGW od 0.30 do 6.00 spadło 3 cm śniegu, od 6.00 do 12.50 kolejne 2 cm.

Obecnie akcję prowadzi 35 pługosyparek zasalając jezdnie i usuwając śnieg. Na Krzykach pracuje 8 jednostek, na Psim Polu – 7, na Starym Mieście – 5, na Fabrycznej – 10, na Śródmieściu – 5.

Działania te będą prowadzone do momentu ustania opadów śniegu i uzyskania wymaganego standardu nawierzchni – jezdnia zabezpieczona przed śliskością, śnieg odgarnięty na całej szerokości. Opady śniegu utrzymują się bez przerwy od godzin południowych. Ponieważ czas trwania jednej akcji wynosi 10 godzin akcja rozpoczęta w południe właśnie się zakończyła i rozpoczęto kolejną, już 25 tej zimy.

Prosimy o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

W ubiegłym sezonie zimowym przeprowadzono w sumie 13 akcji odśnieżania. W tegorocznym – właśnie jest prowadzona 25 akcja. Koszt przeprowadzenia jednej akcji wynosi ok. 110 – 120 tys. zł.